Nasze wyposażenie i technologia

Nowoczesny gabinet stomatologiczny Marident w Krośnie - technologia i wyposoażenie


Szybki rozwój medycyny i technologii sprawia, że leczenie stomatologiczne z roku na rok staje się coraz doskonalsze. Pracownicy naszego gabinetu uczestniczą w szkoleniach w kraju i za granicą, na których poznają najnowsze techniki i technologie leczenia zębów. Zdobyta tam przez nich wiedza i umiejętności przekładają się na bardzo wysoką jakość usług stomatologicznych wykonywanych w naszym gabinecie.

Gabinet stomatologiczny Marident wyposażony jest w sprzęt i urządzenia zapewniające naszym Pacjentom najwyższy poziom leczenia, bezpieczeństwo i komfort.


Mamy własną pracownię rentgenowską

Stomatologiczna pracownia rentgenowska - Marident Krosno
Stomatologiczna pracownia rentgenowska - Marident Krosno
 

Nasz gabinet stomatologiczny posiada własną pracownię rentgenowską. Jest ona wyposażona w nowoczesny aparat RVG KODAK 5200.

Zdjęcia rentgenowskie zębów wykonuje się w celu oceny zębów, ich kanałów i tkanek kostnych otaczających ząb. Obraz RTG zęba wykorzystuje się w leczeniu próchnicy i stanów zapalnych miazgi zęba.

Zdjęcia wykonane w naszej stomatologicznej pracowni rentgenowskiej umożliwiają nam najdokładniejszą i natychmiastową diagnozę. Dzięki prześwietleniu RTG możemy zaplanować najskuteczniejsze, indywidualne leczenie stomatologiczne dla każdego z naszych pacjentów. 

Gwarantujemy najwyższą jakość rozdzielczości obrazowej RTG przy najmniejszym narażeniu na promieniowanie radiologiczne.
 


Leczymy laserem stomatologicznym


Bezbolesne leczenie zębów laserem - Marident Krosno


Zabiegi wykonywane za pomocą lasera stomatologicznego są bezkrwawe. Dodatkowo laser znacznie przyspiesza gojenie się ran po zabiegach dentystycznych.

Nasz gabinet wyposażony jest w laser stomatologiczny Lasotronix Smart M Pro. To zaawansowany technologicznie, laser, który dysponuje dwiema długościami fali 980nm oraz 635nm, dzięki czemu znajduje zastosowanie w każdej dziedzinie stomatologii:
 
dokładna diagnostyka i bezbolesne leczenie próchnicy i stanów zapalnych,
dezynfekcja kanałów korzeniowych i pełne leczenie kanałowe w trakcie jednej wizyty,
bezkrwawa i nie wymagająca szycia mikrochirurgia i chirurgia stomatologiczna,
leczenie nadwrażliwości zębów,
leczenie bólu i krwawienia dziąseł,
szybsza i bezbolesna ortodoncja,
usuwanie problemów związanych z implantami i z noszeniem protez,
wybielanie laserowe.

Pracownicy naszego gabinetu zostali przeszkoleni, aby prawidłowo i w pełni wykorzystywać w pracy możliwości leczenia stomatologicznego laserem.


Leczymy precyzyjnie pod mikroskopem

Leczenie zębów pod mikroskopem - Marient Krosno
Leczenie zębów pod mikroskopem - Marient Krosno
 

W stomatologii precyzja jest najważniejszym elementem gwarantującym sukces leczenia. Dlatego wyposażyliśmy nasz gabinet w mikroskop stomatologiczny LEICA M320. Ma on pięciostopniową skalę powiększenia od 6 do 40-krotnego. Dzięki wielokrotnie powiększonemu i doskonale oświetlonemu polu zabiegowemu, każde leczenie pod mikroskopem jest niezwykle dokładne.
 
Leczenie pod mikroskopem ma szczególne znaczenie podczas leczenia kanałowego. Umożliwia on dotarcie do wszystkich tkanek zęba i bardzo dokładne ich wyczyszczenie. Dzięki mikroskopowi możemy wyleczyć zęby, których nie uratujemy podczas leczenia "gołym okiem". Pod mikroskopem możemy również leczyć zęby o nietypowej budowie anatomicznej, np. o zakrzywionych czy bardzo wąskich kanałach.

 

Obejrzyj krótki film, z którego dowiedz się o wszystkich zaletach leczenia stomatologicznego pod naszym mikroskopem.Leczenie zębów pod mikroskopem - Marient Krosno
 

Szukasz najlepszego gabinetu stomatologicznego? Zobacz co zyskujesz wybierając Marident w Krośnie.

Dzięki własnej pracowni rentgenowskiej zrobimy Ci prześwietlenie zęba na miejscu przed i po leczeniu Oszczędzisz więc cenny czas, w czasie którego Twój problem stomatologiczny może stać się jeszcze większy. W oparciu o wykonane zdjęcie RTG pojedynczego zęba przedstawimy Ci szczegółowo plan leczenia. Wybierając nasz gabinet masz gwarancję właściwej i szybkiej diagnozy. Znając problem i możliwości jego rozwiązania, możesz świadomie zdecydować o sposobie leczenia.
 
 
Jeżeli boisz się bólu, jesteś wrażliwy na widok krwi lub nie może Ci zostać podane znieczulenie, to idealnym rozwiązaniem dla Ciebie jest leczenie laserem stomatologicznym. Kiedy zdecydujesz się na leczenie laserem w naszym gabinecie będziesz czuł się komfortowo nie tylko w czasie zabiegu, ale i po nim. Wszelkie rany powstałe w czasie zabiegu goić się będą zdecydowanie szybciej i będą o wiele mniej bolesne. Wiele problemów jamy ustnej trudno wyleczyć za pomocą tradycyjnych środków farmakologicznych. Laser doskonale radzi sobie z problemami dziąseł i śluzówek. A może marzy Ci się biały, lśniący uśmiech, ale obawiasz się fizycznego czy chemicznego wybielania zębów? Zapraszamy Cię do naszego gabinetu. Laserowe wybielanie zębów jest obecnie najbezpieczniejszym zabiegiem przywracającym zębom piękny, jasny kolor.
 

Masz już dość ciągłego naprawiania tych samych zębów, które już niedługo pewnie będziesz musiał zastąpić protezą lub implantami. Nieprecyzyjnie przeleczony ząb po jakimś czasie znów przechodzi w stan zapalny i pojawia się ból. Tylko fachowe leczenie zębów pod mikroskopem daje gwarancję pełnego wyleczenia zęba. Jeżeli już dziś chcesz zapobiegać problemom w przyszłości umów się do nas na wizytę.