Wakacyjny konkurs fotograficzny - wyniki i galeria zdjęć


Dlaczego w gabinet stomatologiczny organizuje konkurs fotograficzny?


Może na pierwszy rzut oka nie widać związku pomiędzy gabinetem stomatologicznym a konkursem fotograficznym. Chyba, że weźmiemy pod uwagę RTG zęba, czyli zdjęcie rentgenowskie zęba. Jest to badanie pozwalające zdiagnozować różne stany chorobowe rozwijające się wewnątrz zęba. Zdjęcia RTG uwidaczniają wiele szczegółów niewidocznych podczas zwykłego badania stomatologicznego, pozwalają znaleźć ubytki, sprawdzić stan zęba i kości otaczających ząb czy stan rozwijających się zębów. Badanie RTG zębów wykonywane jest nie tylko w celu oceny zębów, lecz także tkanek znajdujących się w jamie ustnej oraz kości żuchwy i szczęki, stawu skroniowo-żuchwowego. Jest ono szczególnie przydatne podczas oceny wewnętrznej struktury zęba, zwłaszcza kanałów korzeniowych. Na podstawie zdjęcia rentgenowskiego lekarz dentysta podejmuje decyzję dotyczącą stosowania odpowiednich metod leczenia.
 
W naszym gabinecie mamy własną pracownię rentgenowską. Jest ona wyposażona w nowoczesny aparat RVG KODAK 5200.

 

Stomatologiczna pracownia rentgenowska - Marident Krosno
Stomatologiczna pracownia rentgenowska - Marident Krosno

 

Cieszymy się, że w wakacyjnym konkursie fotograficznym wzięło udział aż 36 osób! Wszystkim serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również tym, którzy wzięli udział w konkursie poprzez głosowanie.

Zwycięzcą konkursu została Pani Aleksandra Gotfryd z 31 głosami. Serdecznie gratulujemy. Panią Aleksandrę zapraszamy do nas na kontrolną wizytę stomatologiczną z możliwością wykonania zdjęcia rentgenowskiego w naszej pracowni.


Postanowiliśmy również nagrodzić trzy kolejne osoby z dużą ilością oddanych głosów:
1. Pani Anna Krzanowska - 26 głosy
2. Pani Agnieszka Korzec - 22 głosy
3. Pani Beata Mazan - 20 głosów

Zapraszamy Panie do naszego gabinetu po odbiór upominku - ręcznie wykonanego mydełka z naturalnych składników w kształcie zęba.

 


Pamietaj!

Ze względu na bezpieczeństwo badania RTG nie powinny być wykonywane podczas ciąży.

 

Galeria zdjęć zgłoszonych w wakacyjnym konkursie fotograficznym

tekst: Marident Krosno